جلسه حلقه صالحين بسيج اساتيد دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با موضوع گراميداشت حماسه ۹ دي در مورخ ۹ دي ۹۶ با حضور اساتيد برگزار گرديد.

 در ابتداي جلسه دكتر غلامرضا ضابط پور مسئول كانون بسيج اساتيد دانشگاه ضمن تبريك و گراميداشت يوم الله ۹ دي، گفت: انبيا ماموريت داشتند كه ايام الله را براي مردم يادآوري كنند و ما هم موظفيم ايام الله را يادآوري كنيم؛ چرا كه در اين يادآوري فوايدي نهفته است: اولا موجب خشنودي و تقويت مومنين و باعث تزلزل منافقان و دشمنان مي شود و ثانيا سبب حفظ حق و حقيقت از انحراف و تحريف مي گردد.

 در ادامه حجت الاسلام حسيني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه به موانع شناخت اشاره كرد و گفت: از ديدگاه قرآن كريم موانع بسياري بر سر راه ادراك حقايق و امور وجود دارد كه آدمي را از شناخت واقعيت دور مي سازد كه عبارتند از : هوا و هوس، تكبر، مجادله با حق، خيال پردازي، شخصيت زدگي، سهل انگاري، ظن و گمان، گناه، عدم احاطه بر موضوع مورد شناخت و علم بدون عمل.

سپس مسئول بسيج اساتيد مساله حصر و شبهاتي را كه در اين زمينه بود مطرح كرد و حاضرين به تبادل نظر پرداختند.

يكي از نكات مهمي كه مطرح شد اين بود كه با توجه به اين كه اشتغال و اقتصاد مساله اصلي كشور است، عده اي با سوء استفاده از مساله حصر و راه انداختن جنگي رسانه اي سعي دارند حصر را مسأله اصلي كشور جلوه دهند.

 در پايان بيانيه اي قرائت گرديد كه در بخشي از آن بيانيه آمده است ما اساتيد بسيجي :

۱.  از مسئولان نظام جمهوري اسلامي ايران، كه همه امكانات كشور دستشان هست يا بوده، انتظار داريم خالصانه در دفاع از اسلام، انقلاب اسلامي و رهبري نظام، پيش قدم و پاسخگو بوده و داعيه مخالف خواني نداشته باشند. 

۲.   به همه مسئولان و دست اندركاران نيز يادآوري مي‌كنيم كه مردم انقلابي و هوشيار ايران، تنها دل در گرو اسلام و رهبري دارند و با هيچ كس عهد و پيمان ابدي نبسته‌اند.

۳. مسئولان كشور در همه قوا، دستگاه ها و سازمان ها بايد با تعيين اولويت بندي دقيق، بر حل مسائل اقتصادي به ويژه طبقات محروم تمركز كنند.
۴.   امروز كه دنياي استكبار با همه ترفندها و حيله‌ها، به دنبال ريشه كن كردن اسلام و ارزش‌هاي متعالي آن است، لازم است همه با دقت امور را پيگيري و با حفظ اتحاد، از افتادن به دام فتنه و فتنه گران پرهيز نماييم.

۵. آمادگي خود را براي حضور در همه عرصه هاي علمي، فرهنگي، سياسي و... براي دفاع از كيان نظام اسلامي و دفع توطئه هاي فتنه گران داخلي و خارجي، اعلام مي داريم.

۶. ضمن بيعت مجدد با آرمان­هاي معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره) بار ديگـر با رهبر فرزانه انقلاب اسلامي حضرت آيت اله­العظمي خامنه­اي مدظله­العالي تجديد ميثاق نموده و براي جانفشاني در راه پاسداري از حريم مقدس ولايت اعلام آمادگي مي نماييم.