مراسم تجديد ميثاق با امام و شهدا و بيعت با رهبري با حضور مسئولين دانشگاه، دانشجويان، اساتيد و كارمندان در يادمان دو شهيد گمنام دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمين حسيني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با تبريك سي نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران و ايام الله دهه فجر و با گراميداشت ياد و خاطره امام راحل، شهداي انقلاب، شهداي جنگ تحميلي و مدافع حرم گفت: پيروزي انقلاب اسلامي ايران مرهون نيت هاي خالصانه امام (ره) و مردم است.

وي افزود: اگر به امام راحل لقب مسيح قرن ۲۱ را دادند به اين علت است كه آن حضرت روح و جان عالميان را با اسلام اصيل و ناب محمدي، مكتب اهل بيت و تعاليم قرآني آشنا نمود.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه صنعتي نوشيرواني با اشاره به حديثي از امام محمد باقر (ع) كه فرمودند: «باقي ماندن بر عمل سخت تر از اصل عمل است.» اظهار داشت: استقامت و ثابت قدمي در مسير شهدا و آرمان هاي انقلاب سخت است؛ به طوري كه خداوند متعال در قرآن كريم استقامت در مسير الهي و صبر بر مصائب و مشكلات را از ويژگي هاي مؤمنان برشمرده است.

حجت الاسلام و المسلمين حسيني در ادامه به دو راهكار مهم براي ثابت قدمي و استقامت در مسير آرمان هاي انقلاب اسلامي اشاره كرد كه عبارت اند از تحكيم و گسترش باورها و ارزش هاي اسلامي و اهتمام به مسايل فرهنگي، و تاكيد كرد: آن چه كه ملت ايران را در برابر شكنجه هاي ساواك و جنگ تحميلي ثابت قدم نگه داشته است باورها و ارزش هاي اسلامي بوده است.

وي گفت: نفوذ فرهنگي از نفوذ اقتصادي تاثيرگذار تر است. مهم ترين آسيب فرهنگي انقلاب، معرفي يك اسلام بدلي به جاي اسلام ناب محمدي است.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه گفت: مهم ترين حربه دشمن القاي ناكارآمدي نظام به همه به ويژه دانشگاهيان است؛ در حالي كه اگر نظام به معناي واقعي كلمه ناكارآمد بود نيازي به تلاش دشمن براي القاي آن نبود.