حجت الاسلام و المسلمین حسینی مسئول نهاد رهبری دانشگاه در جمع نمازگزاران دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، گفت: یکی از نکاتی که مورد تاکید اسلام است و در منابع دینی و اخلاقی ما بویژه در قرآن به آن توجه زیادی شده و مقام معظم رهبری نیز مکررا به این نکته توجه دارند، مسئله وحدت و بصیرت است.

 وی افزود: خداوند در قرآن می فرمایند، وَلا تَنازَعوا فَتَفشَلوا وَتَذهَبَ ريحُكُم (نکنه با هم یقه بگیری و مچ گیری داشته باشید که عزت و افتخارتان از بین می رود)؛ بنابراین این وحدت یک نکته کلیدی است که باید به آن توجه شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ادامه داد: امروز می بینیم، شرایطی در منطقه حاکم است و استکبار جهانی دست بر روی اتحاد بین شیعه و سنی گذاشته و می خواهد این موضوع تبدیل به یک دعوای مذهبی شود.

وحدت و بصیرت نیاز امروز دانشگاه

حسینی با اشاره به اینکه در فضای دانشگاهی و کشور هم وضع به همین منوال است، تاکید کرد: کسی که می فهمد و بصیرت دارد باید وحدت را به عنوان یک اصل اساسی بپذیرد. آنهایی که دلدادگی بیشتری به نظام و اخلاق اسلامی و قرآن و تعالیم اهل بیت دارند باید به مسئله وحدت بیشتر توجه کنند. البته مسئله وحدت به این معنا نیست که ما نقد منصفانه نداشته باشیم؛ بلکه نقد منصفانه باید باشد و طرف مقابل هم پذیرش آن را داشته باشد؛ اما کجا و در چه زمان و مکان و با چه لحن و ادبیاتی بیان کردن بصیرت می خواهد.

 وی افزود: وحدت جز با بصیرت ایجاد نمی شود. سفارش من به شما بچه مذهبی ها و مسئولین و دوستان همین است که سفارش مقام معظم رهبری هم است.

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بابل در بخش دوم سخنانش با اشاره به موضوع استکبارستیزی که به خصوص پس از تصویب برجام بیشتر نما پیدا کرده است، گفت: استکبارستیزی یک اخلاق قرآنی است. واژه استکبار حدود 48 بار در قرآن کریم آمده است. چهار بار درباره تکبر ابلیس است و با سابقه طولانی عبادتش از درگاه خدا رانده شد؛ و 44 بار آن درباره تکبر انسان است.

حسینی ادامه داد: استکبار در لغت به معنای عدم پذیرش حق است و از روی عناد و خود بزرگ بینی دروغین حق را نمی پذیرد و خودش را بزرگتر از همه می داند.

 وی افزود: برای مثال دانشگاه نوشیروانی بابل که یک دانشگاه مستقل است در تمام قسمت ها؛ به فرض دانشگاه مازندران اعلام کند که اعضای هیات علمی نوشیروانی به آنجا باید بروند و همه بخش های دانشگاه از جمله فارغ التحصیلان، مالی و غیره تحت نظر دانشگاه مازندران می شود. این شرایط به رگ غیرت شما بر نمی خورد؟ استکبار یعنی این.

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بابل در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع نفوذ که این روزها بیشتر بیان شده است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند مسئله نفوذ مهم است. آقا تذکر دادند جناح ها علیه یکدیگر از مسئله نفوذ استفاده نکنند، ما اینکه بگویند افرادی می‌خواهند از «نفوذ» استفاده جناحی کنند از اهمیت بحث «نفوذ» دشمن کم نمی‌کند.

 بسیاری تلاش دارند که ماهیت روز 16 آذر را که روز استکبارستیزی است، عوض کنند

 حسینی در ادامه سخنانش با اشاره به نزدیک شدن به روز دانشجو، گفت: بسیاری تلاش دارند که ماهیت روز 16 آذر را که روز استکبارستیزی است، عوض کنند. چرا تا وقتی واژه استکبار ستیزی می آید بعضی ها فکر می کنند ما قصد جنگ داریم؟ ما با هیچ ملتی سر جنگ نداریم. ما تنها با دولتی سر جنگ داریم که هشت سال ناجوانمردانه بهترین جوان‌های ما را از ما گرفت.

وی تاکید کرد: ما با دولتی کار داریم که جانبازان مجروح و شیمیایی در این ملت برجای گذاشته با دولتی که 290 نفر از مسافران هواپیمای مسافربری ما را در خلیج فارس تکه تکه کرد؛ با دولتی که ناجوانمردانه دانشمندان هسته ای ما را ترور کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بابل تصریح کرد: روز دانشجو باید ماهیتش حفظ شود، ماهیت و صورت این روز استکبارستیزی است و این نباید فراموش شود.

 اجازه ورود هتاکان به دین و نظام را در دانشگاه نمی دهیم

 حسینی در ادامه گفت: نکته دوم بحث مناظراتی است که این روزها در دانشگاه بحث آن است؛ البته ما با اصل مناظره مخالف نیستیم؛ هدف یک مناظره اسلامی کشف حقیقت است؛ اما نه اینکه بخواهید حقیقت را ذبح کنید و باطل را جای آن بنشانید. البته من به خیلی از این مناظرات خوش بین نیستم، البته اگر مناظره واقعی و حقیقی باشد اشکالی ندارد؛ اما می آیند در فضای دانشگاه عزت و اتحاد و آرامش ما و دانشجویان را به هم می ریزند.

 وی ادامه داد: اگر رئیس دانشگاه، هیات نظارت دانشگاه، نماینده وزیر و مجموعه نهاد رهبری تصمیم گرفتیم، مناظره ای در دانشگاه برگزار کنیم دانشجویان باید با آرامش و صعه صدر و اخلاق اسلامی حضور پیدا کنند و اگر نقدی است؛ مودبانه بیان کنند.

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بابل گفت: در بعضی از سایت ها می بینیم مناظراتی که برگزار می شود همراه با تحقیر و استحزاء و دعوا و فحش و آب بر آسیاب دشمن ریختن است. با صراحت عرض می کنم کسی که مبانی نظام را قبول نداشته باشد و هتاک به مبانی دینی باشد، قطعا با حضور چنین فردی در دانشگاه مخالفت می کنیم، اگر مخالف هستی و سلیقه دیگری داری بفرما، اما حق نداری یک طرفه بیایید دانشگاه رو بشورید و بروید.

 حسینی تاکید کرد: افرادی که در فضای دانشگاه برای مناظره دعوت می شوند باید افراد بی حاشیه ای باشند. خودتان تشخیص دهید، مناظره کننده نیاید صحبت کند و برود و دانشگاه تا دو ماه مجبور به تحمل تبعات قضیه شود.

 عده ای قلیل به دنبال آشوب و قانون شکنی در دانشگاه هستند

 وی در ادامه با اشاره به تلاش عده ای قانون شکن، برای به هم زدن فضای دانشگاه گفت: پارسال قبل از 16 آذر معاونت فرهنگی گروه های دانشجویی را جمع کرد تا برنامه ریزی کنند. عده ای انگشت شمار پارسال دقیقه 90 بازی را به هم زدند و یک تعداد کمی هم برای خودشان جمع شدند و این ها افرادی هستند که آب به آسیاب دشمن می ریزند. Voa و شبکه من و تو چه کار می کنند؟؟ دنبال چه هستید شما؟ طرفدار چه قوم و ملتی هستید شما؟ می خواهی بگویی مرگ بر آمریکا خجالت میکشی؟ یک گروه مراسم را تحریم کردند؛ ولی شما دانشجویان آمدید و سالن پر شد و دیدیند تیرشان به سنگ خورد فضای بازی را برهم زدند.

 حسینی تاکید کرد: امروز هم قبل از 16 آذر عرض می کنم من به آن عده قلیل هیچ اعتمادی ندارم. هرجا به آنها اعتماد کنید ضربه خواهید خورد. به دوستان معاونت هم عرض کردم نگذارید از برادری و صفای باطنتان سوء استفاده کنند. آنها تصورشان بر این است که نفس دانشگاه گرفته شود؛ نه این گونه نیست، دانشجویان و اساتید و مسئولین دانشگاه بیدار هستند و نسبت به دین و کشورشان غیرت دارند.

 وی در پایان گفت: من توصیه می کنم ما و مسئولین و دانشجویان به این مسائل بیشتر توجه کنند و بیدارتر و هوشیار تر و با مسئولیت تر، با اتحاد بیشتر، نسبت به امام زمان(عج)و خدا مسئولانه تر عمل کنند، باید کارمان را به گونه ای انجام دهیم که در محضر امام زمان(عج) و خدا سرمان بلند باشد. این را به همه می گویم. هیچ کس تضمین نکرده ما فردا زنده هستیم، پس کاری را انجام دهیم که پیش خدا همواره سربلند باشیم.